zdjecie autorki bloga
maki na łące

Psycholog
mgr Kamila Zalewska

Postanowiłam prowadzić blog dzieląc się swoim doświadczeniem, wiedzą i przemyśleniami. Jestem psychologiem z pasji i wykształcenia. Ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Dawno temu jako nastoletnia dziewczyna trafiłam na taką myśl „Jeśli chodzi o szczęście, to warto się po nie bardzo nisko schylić”, powiedział to E. M. Remarque. Dziś wielu ludzi próbuje szukać swojego szczęścia, jednak trudno im znaleźć. Myśl ta przywiodła mnie do zapytania o sens i cel w życiu. Psychologia jest dziedziną nauki, gdzie takie pytania pojawiają się często, a nawet prawie zawsze. Tak powstał tytuł tej strony.

Używam tego stwierdzenia – w poszukiwaniu sensu i celu, a w tym szczęścia. Droga poszukiwań jest czasem trudna, wyboista z paroma zakrętami, jednak zawsze warto próbować znaleźć, to czego się właśnie szukało. Czasem wydaje się nam, że już wszystko straciliśmy i już nic nie mamy. To właśnie jest ten moment, by wyruszyć w poszukiwanie po cel, sens i szczęście. Zwrócenie się do specjalisty w tym zakresie, może się okazać, iż jest to czego potrzebowaliśmy.

Przez wiele lat zajmowałam się biznesem. Spotkałam tam sporo ludzi na tzw. „zakręcie”. Tracili swój cały dorobek życia i nie tylko ten materialny. Mimo trudności odnajdując swój cel i sens życia na nowo jakby się rodzili. Zaczynali drugie życie, ale z większym uśmiechem na twarzy, ale i też w duszy. Pracując w biznesie zaczerpnęłam spory kawałek wiedzy praktycznej z ekonomii, zarządzania. Psychologia i ekonomia są ściśle ze sobą powiązane. 

Interesuję się tematyką związaną z nieświadomym umysłem. Jestem zwolenniczką stosowania hipnozy i autohipnozy. Tam gdzie trudno dotrzeć w świadomej konwersacji, można dotrzeć w procesie hipnoterapii. 

 

Kamila Zalewska - ZnanyLekarz.pl
zdjęcie autorki bloga

Bardzo ważnym aspektem jest dla mnie, jako psychologa, temat przemocy w rodzinie. To wciąż trudny aspekt życia społeczeństw. Istotą jest dotarcie do największej liczby osób doznających przemocy, by mogły znaleźć „drogę wyjścia”. Może ten blog będzie takim narzędziem, przekazem dla wielu osób.

Na koniec przytoczę kolejny cytat E.M. Remarque

„Bez miłości człowiek jest istotą na urlopie, świstkiem papieru, na którym zapisano datę i przypadkowe nazwisko, równie dobrze może nie żyć…”

W psychologii odnalazłam swoje miejsce i postanowiłam się całkowicie pogrążyć w tym temacie. Tak krótko opisałam siebie, ale jeszcze poza tym kocham przyrodę, czytać dobre książki i pisać wiersze.

Zapraszam na konsultacje

Gabinet psychologiczny

Bydgoszcz

 ul. Paderewskiego 1/7

rejestracja:

Tel:  697 032 702

.

Gabinet Czynny:

Piątek 08:00 – 20:00

Sobota 08:00 – 20:00

Znany lekarz:
Kamila Zalewska - ZnanyLekarz.pl

Przychodnia MED-VITA

Krzyż wielkopolski

ul. Wojska Polskiego 24

Rejestracja:

Tel:  697 032 702

Tel: 672 000 303

Gabinet czynny:

Wtorek 10:00 – 18:00

Znany lekarz
Kamila Zalewska - ZnanyLekarz.pl