jest ok

Słaby dzień?

Czy jestem słaba/słaby gdy: 

Gdy popełnisz błąd? Nie, to nie jest słabość, masz do tego prawo. Każdy człowiek ma prawo do nauki. Nie od razu wszystko potrafimy, wiemy. Popełniając błędy uczymy się do nich przyznawać i wyciągać wnioski. Błędy uczą człowieka jak postępować w przyszłości. Bardzo ważne jest, aby móc tworzyć sobie grupę wsparcia w trudnych chwilach. Ważne, by mieć choćby jednego człowieka na tej Ziemi do rozmowy i wsparcia emocjonalnego. Budujmy pozytywne relacje z innymi. 

Gdy czujesz smutek lub złość? To naturalne, że tak się czujesz, gdy stanie coś się        poważnego. Takie odczuwanie jest potrzebne, by zrozumieć, co dzieje się w naszym życiu. Pozwólmy czasem sobie na takie trudne odczucia, by dać potem miejsce tym pozytywnym.

Gdy pozwalasz sobie na płacz? Umiejętność płakania jest bardzo ważna w naszym życiu. Osoby które płaczą, wypłakują smutek, ból, trudne emocje. Po wielkim wypłakaniu się czujemy ulgę. Wychodzi z człowieka wszystko, co go bolało. Często po przyzwoleniu sobie na płacz, taki prawdziwy płacz bez duszenia go w sobie, dajemy sobie szansę na bardziej jasne i kreatywne rozwiązanie problemu. Jeśli mamy ochotę na wypłakanie się, płaczmy całym sobą. Nie duśmy w sobie niczego, głośno płaczmy. Ta umiejętność przysporzy nam dużo zdrowia, oczyści z trudnych emocji. Kobiety potrafią płakać trochę lepiej od mężczyzn. Chcę zwrócić uwagę na to, by mężczyźni też nauczyli się płakać! Zapomnijcie o tym, że trzeba być „twardym” i że „nie przystoi” mężczyźnie rozklejać się. Nie zgadzam się! Siła i odwaga tkwi w umiejętności płaczu. To jest potrzebne, by zbudować w sobie siłę i iść do przodu. 

Inspiracje Psychologiczne
Magazyn Psychologiczny – Inspiracje Psychologiczne

Gdy nie wszystko udaje Ci się od razu? Czasem trzeba wielu prób, by uzyskać pozytywny efekt działania. Czasem musimy włożyć wiele wysiłku, by móc coś uzyskać. Ważna jest ta droga z porażkami, ona nas uczy w czym jesteśmy dobrzy a nad czym powinnismy popracować więcej. To dobra nauka. Tak dochodzimy do sukcesu.

Gdy prosisz o pomoc? To bardzo ważne, by posiąść umiejetność poproszenia o pomoc. Są momenty, że warto się przełamać. Nikt nie odgadnie jakie są nasze potrzeby, jeśli o nich nie powiemy głośno. Wokół nas są ludzie, którzy pomogą. Prośmy o pomoc w trudnych momentach naszego życia. Szukajmy rozwiązań u najbliższych, przyjaciół lub nawet czasem u obcych ludzi. To nie wstyd! Jeśli nie mamy bliskich, to istnieją instytucje, do których można się udać. Na przykład ilustracja powyżej.

Gdy masz zły dzień? Są takie dni, że wszystko wali się na głowę. Sprawy idą jakoś niepomyślnie. Każdy ma prawo do słabszych dni. Wydolność naszego działania nie zawsze jest na najwyższym poziomie. Warto przeżyć taki dzień lub kilka, by potem odbudować się. Zalecam stosować relaksację lub autohipnozę. Bardzo korzystna jest znajomość takich technik odprężenia organizmu, wpływają pozytywnie na układ immunologiczny. W okresie jesienno-zimowym zalecam do stosowania. Po regeneracji sił mamy wiekszą energię, a jak mamy energię, to więcej pozytywnego myślenia i sukcesów.

Autor: Kamila Zalewska